Magiczne właściwości lecznicze pieprzu Cayenne (kajeńskiego) na raka, trawienie, chore serce i nie tylko

Co było, gdyistniała powszechna przyprawa domowa, która mogłaodbudować ścianę jelita, apoprawić trawienie, zniszczyć komórki rakowe, powstrzymać atak serca i byłatakże przydatna do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów? Zakładam, że chciał(-byś/-abyś) dowiedzieć o niej więcej, prawda?

Gorący owoc rośliny cayenne („capsicum redannuum”) był od wieków używany jako znakomita przyprawa kulinarna i może być najcenniejszym ziołem leczniczym w całym królestwie roślin z wielu powodów wymienionych powyżej!


Bogate w witaminy A, C, B kompleks, wapń i potas, badania wykazały, że cayenne może odbudować tkankę w żołądku i działać perystaltycznie w jelitach. Co więcej, cayenne działa jak katalizator i zwiększa skuteczność innych ziół i alternatywnych metod leczenia raka.

Czy kiedykolwiek spróbowałeś frytek i salsy ze smakiem, a potem poczułeś rumieniec, a z nosa zaczęło Ci trochę cieknąć? Cayenne rozgrzewa ciało i stymuluje wydzielanie śluzu z dróg oddechowych. Jeśli kiedykolwiek jadłeś świeżą ostrą paprykę, wiesz, że oczyszcza zatoki i powoduje pocenie się.

Papryczki Cayenne podnoszą temperaturę ciała, stymulując krążenie i przepływ krwi do skóry. Uważa się, że zioła, które powodują gorączkę i pocenie się, mające działanie wywołujące pocenie, pomagają obniżyć gorączkę, łagodzą przeziębienia i zapalenie zatok.

Aktywny składnik cayenne nazywa się kapsaicyną, a w 2004 roku dr Sanjay K. Srivastava i współpracownicy (University of Pittsburgh School of Medicine) traktowali komórki trzustki kapsaicyną. Odkryli, że zaburza ona funkcję mitochondriów i indukuje apoptozę (zaprogramowaną śmierć komórki) w komórkach nowotworowych bez wpływu na normalne komórki trzustki!


Wyniki badania zostały opublikowane w raporcie Innovations z 20 kwietnia 2005 r., w którym dr Srivastava stwierdził:

“Nasze wyniki pokazują, że kapsaicyna jest silnym środkiem przeciwnowotworowym, indukuje apoptozę w komórkach rakowych i nie powoduje znaczących uszkodzeń normalnych komórek trzustki, co wskazuje na jej potencjalne zastosowanie jako nowego środka chemioterapeutycznego w raku trzustki.”

W artykule opublikowanym w Reuters 16 marca 2006 roku, zatytułowanym „Ostra papryka zabija komórki raka prostaty w badaniach”, dr Soren Lehmann z Centrum Medycznego Cedars-Sinai i Szkoły Medycznej UCLA stwierdził:

“Kapsaicyna miała głęboki wpływ antyproliferacyjny na ludzkie komórki raka prostaty w hodowli. Spowodowała ona, że 80% komórek raka prostaty rosnących u myszy uległo samodestrukcji w procesie znanym jako apoptoza”.

Naukowcy z Japonii wykazali również, że pieprz cayenne może radykalnie spowolnić rozwój guzów prostaty i jest doskonałym dodatkiem do alternatywnego leczenia tego typu raka.

A jeśli zdolności cayenne do walki z rakiem nie były wystarczające, jego wpływ na strukturę żylną i serce jest wręcz cudowny. Cayenne jest niesamowicie odżywczy dla serca i wiadomo, że powstrzymuje zawał serca w ciągu 30 sekund. Jeśli chcesz mieć coś w swojej apteczce na atak serca, noś nalewkę cayenne.

Według dr Johna R. Christophera,

“W ciągu 35 lat praktyki, pracy z ludźmi i nauczania, nigdy na wizytach domowych nie straciłem ani jednego pacjenta z zawałem serca, a powodem jest to, że ilekroć wchodzę (jeśli jeszcze oddychają) nalewam im filiżankę herbaty cayenne (łyżeczka cayenne w filiżance gorącej wody) i w ciągu kilku minut są stawiani na nogi”.

Oprócz tego, że jest mile widzianym dodatkiem, istnieją również dowody sugerujące, że cayenne może być przydatna w leczeniu otyłości. Wyniki jednego badania wykazały, że spożycie 10 gramów pieprzu cayenne z posiłkami pomogło zmniejszyć apetyt, podczas gdy wyniki innego wykazały, że cayenne zwiększa metabolizm tłuszczów w diecie. Na koniec, zielarze sprzed wieków wylewali pieprz cayenne bezpośrednio na świeże rany, awysterylizować i zatrzymać krwawienie.

Wielu z nas (ponad 90%) ma w swoich organizmach różne pasożyty. Jednym prostym sposobem na pozbycie się ich jest codzienne picie „napoju cayenne”. Napełnij szklankę wodą lub sokiem, a następnie dodaj 1/4 łyżeczki pieprzu cayenne. Wymieszaj, a następnie „wyzeruj”. Tak, jest trochę pikantny, ale przyzwyczaisz się do tego.

Jak widać, niesamowite właściwości lecznicze cayenne są wręcz oszałamiające. Oczywiście jest to „cudowne zioło”, które naukowo udowodniło swoją wartość! Według dr Richarda Schulze,

“Jeśli opanujesz tylko jedno zioło w swoim życiu, opanuj pieprz cayenne. Jest potężniejsze niż jakikolwiek inne.”

Osobiście biorę pieprz cayenne codziennie jako część mojego schematu żywieniowego i „zapobiegawczego” leczenia raka. Mam też nalewkę z cayenne w domu i w samochodzie… tak na wszelki wypadek!

Gdzie kupić pieprz cayenne?

Udało mi się ostatnio znaleźć ten pieprz na półce z przyprawami w Kauflandzie. Nie wiem tylko dlaczego pisze także na opakowaniu chilli. Chili i pieprz cayenne to 2 różne rzeczy. Może więc firma Kamis wprowadziła także tą nazwę, żenaprowadzić klientów co to za przyprawa. O chili słyszał prawie każdy, natomiast o cayenne prawie nikt. Pieprze cayenne jest natomiast jeszcze ostrzejszy niż chili.

Mam nadzieję, że dobrze wykorzystasz te informacje i zaczniesz stosować pieprz kajeński.

Zobacz także:

olejkonopnycbd.com.pl/co-wiedzieli-nasi-przodkowie-swieta-roslina-uzywana-w-walce-z-rakiem-i-mnostwem-innych-schorzen/

olejkonopnycbd.com.pl/lekarstwo-zwalczajace-raka-ktore-rosnie-na-kazdym-podworku/

olejkonopnycbd.com.pl/d-3-witamina-nr-1-w-walce-z-rakiem/

olejkonopnycbd.com.pl/olejek-cbd-na-raka/

olejkonopnycbd.com.pl/medyczna-marihuana-zabija-komorki-rakowe/

olejkonopnycbd.com.pl/olej-konopny-a-olej-cbd-dlaczego-pod-jezyk-olejek-czy-zelki-waporyzacja-czy-olej-pytania-i-odpowiedzi/

olejkonopnycbd.com.pl/jakie-korzysci-i-zalety-ma-stosowanie-cbd-w-leczeniu-raka/