Podstawowy asortyment każdego palacza – pełna lista

Szukając przykładowych prezentów dla takiego pasjonata możemy być pewni, że ucieszy się on z każdej rzeczy z poniżej wymienionych pod warunkiem, że nie posiada już takiej samej w swojej kolekcji. 

Zapalniczka jako podstawa dobrego prezentu 

Główną rzeczą, która kojarzy się nam z paleniem czegokolwiek jest zapalniczka. To po nią sięgamy zawsze przed rozpoczęciem danej czynności i to z jej pomocą umożliwione zostaje nam odpalenie aplikowanego towaru. 

Prawdziwi palacze posiadają w swojej kolekcji zapalniczki stylowe – klasy premium. Nie są to zwykłe akcesoria, które możemy dostać nawet w sklepie spożywczym, a urządzenia o nieco wyższych cenach i jakości. Przeważnie są to sprzęty benzynowe lub gazowe, których zawartość zbiorniczka w chwili jej skończenia możemy uzupełnić. Budowa takiej zapalniczki posiada charakter klapkowy i bardzo elegancki, dzięki czemu doświadczony palacz będzie w stanie rozpoczynać czynność w dość nietypowy i budzący podziw sposób. 

Młynki i maszynki do tytoniu 

Dla osób lubiących samemu tworzyć tzw. skręty, zaleca się kupno prawdziwej maszynki do skręcania. Możliwe jest oczywiście wykonywanie tej czynności ręcznie, jednak w przypadku braku doświadczenia, papierosy często wychodzą słabo ubite lub po prostu krzywe. Takie urządzenie w kolekcji palacza z pewnością mu się więc przyda. 

Brnąc dalej w akcesoria dla palacza preferującego papierosy swojej roboty, możemy napotkać się jeszcze na bardzo wiele propozycji. Jedną z nich jest młynek do tytoniu, który umożliwia nam dobre zmielenie towaru przed umieszczeniem go w bletce. Zdecydowanie wpływa to na jakość ubicia skręta, smak oraz czas późniejszego palenia.  

Oczywiście, niczym byłowłasnoręczne skręcanie bez obecności bletek. Każdy palacz posiada w swojej kolekcji ogrom ich rodzajów, począwszy od różnicy w długości, a kończąc na przeróżnych wariantach smakowych.  

Papierośnice, popielniczki 

Sposób przetrzymywania papierosów zarówno stworzonych ręcznie, jak i tych kupionych na gotowo, często spotyka się z różnymi opiniami. W większości jednak zaleca się przetrzymywanie papierosów w specjalnej papierośnicy stworzonej z różnych, wodoodpornych materiałów. Paczkę zwykłych papierosów bardzo łatwo jest zalać, przez co żaden z nich nie będzie się już do niczego nadawał 

Dbając jednak o komfort i elegancję palenia, pasjonaci posiadają sporą liczbę popielniczek, które także cechują się odmiennymi kształtami, kolorami oraz są wykonane z różnych tworzyw. Dla domowych palaczy, odpowiednia popielniczka stanowi nawet fragment aranżacji wnętrza i dobiera się ją tak, apasowała do parapetu czy kolorów ścian w pomieszczeniach.